Okapy

Střešní odvodňovací systém většinou pořizujeme zároveň se střešní krytinou nebo s její výměnou. Z toho důvodu je vhodné, aby oba stavební prvky měly přibližně stejnou kvalitu. To znamená, že ke kvalitní střešní krytině je vhodné pořídit kvalitní střešní odvodňovací systém s dlouhou životností a nízkými náklady na údržbu.Nabízíme okapové systémy z různých materiálů. Liší se nejenom cenou, ale také způsobem údržby a životností.
 
Okapy v několika rozdílných barevných provedeni a povrchovou upravou nebo také rozdílem materiálu
 

Okapy je možno pořídit v několika rozdílných barevných provedeních, různé povrchové úpravě nebo také v rozdílném materiálu

Okapy z pozinku
Okapy z pozinku
 Nejrozšířenější je klasika v podobě pozinkovaných okapů a žlabů. Nevýhodou je náročnější údržba - musí se natírat. První nátěr se provádí až asi za jeden rok po osazení okapů na střechu, až když je pozinkovaný povrch zoxidovaný. Nátěr zabrání vzniku koroze okapů. Při pravidelné údržbě je životnost okapů z pozinkovaného plechu přibližně dvacet let. 
 

Okapy z titanzinku

Okapy z titanzinku
Odvodňovací střešní systémy zhotovujeme i z titanzinku, o kterém se často ve stavebnictví hovoří jako o materiálu budoucnosti. Titanzinkové okapy mají stejnou životnost jako měděné, jsou pružné a nepotřebují údržbu. Jsou vyrobeny ze slitiny zinku, titanu a mědi. Titanzinkové okapy jsou barevně stálé, mohou být v lesklém nebo matném provedení, ve dvou modifikacích - světle nebo tmavě šedé. První varianta je zhruba dvaapůlkrát dražší než pozinkovaný plech, druhá pak více než třikrát dražší.

 

 

 
 
 
Bramac
 
 
 
 
Ruukki
 

  

 

 

 

Okapy z lakovaného pozinku
Okapy z lakovaného pozinku
 
Inovací je vypalování plechu, který tak dosáhne vyšší kvality a tím i jeho delší životnosti.K nejprodávanějším systémům patří kombinace pozinkového plechu z výroby opatřeného ochrannou bezúdržbovou polyesterovou nebo polyuretanovou vrstvou. Materiál výborným způsobem kombinuje pevnost, dlouhou životnost, odolnost proti korozi a kolísání teplot i široký výběr barev.
 
  
 
Měděné okapy
 
Měděné okapy
 
Náročnějším investorům nabízíme měděné okapy a svody, které nevyžadují žádnou povrchovou úpravu ani následnou údržbu. Na vzduchu však časem mění barvu. Tento kov totiž reaguje na vnější vlivy prostředí a vytvoří si vlastní ochrannou vrstvu. Ta zbarví plech nejprve do hněda a později do zelena. Životnost měděných okapů je přibližně osmdesát let. Nevýhodou měděných okapů je jejich cena - jsou asi třikrát dražší než okapy z pozinkovaného plechu.
 
 
 
 

Naše firma nejčastěji provádí montáže těchto

 dodavatelů okapních systémů:

 

 

Rheinzink
 
 
 
Lindab
Hliníkové okapy
Hliníkové okapy
Zájmu investorů se stále těší i další klasika, a to v podobě hliníkových okapů. Jejich předností je nízká hmotnost a vysoká odolnost vůči korozi. Vybírat můžete z široké palety barev, takže máte možnost sladit je podle libosti se střešní krytinou nebo barvou fasády. Jejich životnost bývá 40 let.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KJG logo
 
 
Prefa